تبلیغات
اشک خدا | ستاد دانشجویی اعزام و بازسازی عتبات عالیات استان گیلان - مطالب شهریور 1392

ستاد دانشجویی اعزام و بازسازی عتبات عالیات از آذر ماه ۱۳۹۰ با توافقی بین ستاد بازسازی عتبات عالیات کشور و سازمان بسیج دانشجویی آغاز به کار کرده است.

اهداف این ستاد علاوه بر اعزام دانشجویان به عتبات عالیات، مشارکت دانشجویان در بازسازی  عتبات عالیات، انتقال پیام و الگوی حقیقی انقلاب اسلامی به مردم عراق و گسترش و عمق‌بخشی به فرهنگ ناب شیعی در سطح دانشگاه‌های کشور می‌باشد. همچنین استفاده از ظرفیت دانشجویان جهت ارائه خدمات پزشکی و آموزشی و به زوار ذوات مقدسه در عراق و جمع‌آوری هدایا و نذورات در سطح دانشگاه‌ها از دیگر برنامه‌ها و اهداف این ستاد می‌باشد.

یکی از اهداف اصلی این ستاد حضور فعال در عرصه ی فرهنگی با محتوای اهل بیت علی‌الخصوص فلسفه عاشوراست. باعنایت به فرمایش حضرت آقا مبنی بر ویترینی و تشریفاتی نبودن کار فرهنگی و نیاز عمده ی کشور به کارهای فرهنگی محتوایی و اصیل قطعاً فعالیت فرهنگی در حوزه ی اهل بیت با توجه به عشق و ارادت دانشجویان به اهل بیت علی‌الخصوص امام حسین(ع) دارای اثرات بسیار خوبی در بین عموم دانشجویان خواهد بود. قطعاً استفاده از ظرفیت‌های علمی و فرهنگی مغفول مانده ی دانشجویان کشور پیرامون عتبات عالیات در جهت گسترش فرهنگ حسینی و ارتقای شعور حسینی در کنار شور حسینی که یکی دیگر از تأکیدات امام خامنه‌ای نیز می‌باشد می‌تواند دارای برکات بسیار زیادی برای دانشجویان کشور باشد. بر همین اساس در اولین گام پس از شکل‌گیری ستاد کشوری تصمیم بر تشکیل ستاد در هر استان گرفته شد که در همین راستا با توجه به ظرفیت‌های عظیم موجود در دانشگاه‌های تهران، ستاد دانشجویی اعزام و بازسازی عتبات عالیات تهران بزرگ شکل گرفت. به تبع شکل‌گیری ستاد در سطح تهران بزرگ نیاز به لزوم شکل‌گیری این ستاد در سطح دانشگاه‌های تهران بزرگ احساس شد و با حضور در دانشگاه‌ها و برگزاری جلسه با مسئولان بسیج دانشجویی فردی به عنوان نماینده ی این ستاد در آن دانشگاه مشخص شد. از ۵۶ دانشگاه در سطح تهران بزرگ همه دانشگاه‌ها اعم از دولتی، آزاد اسلامی، علمی کاربردی، پیام نور و غیرانتفاعی از شکل‌گیری این ستاد در دانشگاه خود استقبال کردند. شایان ذکر است ستاد کشوری پس از انجام سفر توجیهی مسئولان ستادهای استانی به عتبات عالیات در اسفندماه سال ۱۳۹۰ و همین‌طور برگزاری دو نشست تشکیلاتی کشوری در سازمان بسیج دانشجویی (اردیبهشت ۱۳۹۱) و در مشهد مقدس (مهر ۱۳۹۱) برنامه ریزی برای اعزام پیاده ی دانشجویان سراسر کشور در اربعین حسینی به کربلا  صورت پذیرفت که در آن راستا ستاد دانشجویی اعزام و بازسازی استان گیلان با توجه به توجیهات و جلسات تشکیلاتی و تشکیل  رسمی ستاد استانی و جلسات هیأت امناء ، 70نفر از دانشجویان استان را جهت حضور پیاده روی نجف اشرف تا کربلای معلی اعزام نمود.

*مسئول ستاد دانشجویی اعزام و بازسازی عتبات عالیات

                     حرمنگارش در تاریخ یکشنبه 31 شهریور 1392 توسط خادم الحسین | نظرات ()
اعضاء هیات امنای ستاد عتبات عالیات دانشجویی استان گیلان
نام و نام خانوادگی عنوان مسئولیت
کامیار مهدی پور رئیس هیئت امنا و مسئول سازمان بسیج
 دانشجویی استان گیلان


حجت الاسلام والمسلمین سعید مهدوی

مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری
در دانشگاههای استان گیلان


حجت الاسلام والمسلمین دکتر علی کریمیان

مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری
در دانشگاههای آزاد اسلامی استان گیلان


حجت الاسلام والمسلمین شفیع امامی

نماینده ولی فقیه در دانشگاه علوم پزشکی
 گیلان


دکتر عبدالله حاتم زاده 

رئیس دانشگاه گیلان


دکتر سرورالدین

رئیس منطقه 17 دانشگاه آزاد اسلامی


عباس بایرامی

معاون اجرایی سپاه قدس استان گیلان


دکتر حسن بهبودی

رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان


دکتر بهروز دانشیان

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد رشت


دکتر مرتضی رضایی صوفی

رئیس دانشگاه پیام نور استان گیلان


دکتر عباس قاسمی زاد

رئیس دانشگاه علمی کاربردی استان گیلان


نگارش در تاریخ یکشنبه 31 شهریور 1392 توسط خادم الحسین | نظرات ()

مسئول اعزام دانشجویی عتبات عالیات هیئت «خدام الحسین» از اعزام هفتگی 120 دانشجو از استان‌های مختلف کشور به عتبات عالیات خبر داد.

سیدقاسم حقیقت حسینی در گفت‌وگو با خبرنگار فرهنگی «خبرگزاری دانشجو»، به تشریح روند اعزام هفتگی دانشجویان به عتبات عالیات پرداخت.

مسئول اعزام دانشجویی عتبات عالیات هیئت «خدام الحسین» گفت: هر هفته از یک یا دو استان کشور، بر اساس ظرفیت استان ها ثبت نام انجام می گیرد و اعزام دانشجویان شنبه هر هفته خواهد بود.

وی در خصوص آغاز اعزام دانشجویان به عتبات بیان کرد: 30 شهریور ماه اعزام دانشجویان آغاز می شود و تا پایان سال 92 ادامه خواهد داشت.

حقیقت حسینی ادامه داد: این سفرها زیارتی هستند، اما در دوره های مختلف برای برخی گروه ها برنامه هایی همچون غبارروبی حرم امام حسین (ع) و شست و شوی بین الحرمین را خواهیم داشت، به طور مثال دانشجویان اصفهانی در روز عید فطر سال گذشته موفق شدند بین الحرمین را یک بار به طور کامل شست و شو دهند.

مسئول اعزام دانشجویی عتبات عالیات هیئت «خدام الحسین» افزود: به این دلیل که ما زیر نظر سازمان حج و زیارت فعالیت می کنیم و حتی ویزا را از این سازمان دریافت می نماییم، دوستان می توانند 200 دلار بابت سفرهای زمینی دریافت کنند.

وی در توضیح شیوه ثبت نام دانشجویان در این طرح گفت: علاقه مندان می توانند مدارک خود را به نمایندگان ما در استان ها در نواحی بسیج دانشجویی تحویل دهند تا پس از آن که مدرک آنها تأیید شد، برای ما ارسال شود؛ مابقی کارها را در همین ستاد مرکزی هماهنگ می کنیم.

حقیقت حسینی در پایان در خصوص برخی اعداد و ارقام این ستاد تصریح کرد: ما هر هفته حدود 120 نفر از دانشجویان را از استان های مختلف به عتبات عالیات اعزام می کنیم؛ از این دانشجویان مبلغی حدود 600 تا 650 هزار تومان دریافت می شود.

نگارش در تاریخ یکشنبه 31 شهریور 1392 توسط خادم الحسین | نظرات ()

مدیر روابط عمومی هیئت خدام الحسین ستاد دانشجویی اعزام و بازسازی عتبات عالیات از افزایش ظرفیت تعداد دانشجویان اعزامی به عتبات عالیات در سفر اربعین سال جاری خبر داد و گفت: طی بررسی های تخصصی توسط معاونت های ستاد مقرر شد ظرفیت اعزام به پنج هزار نفر افزایش یابد.

سعادتی با اشاره به آمادگی کامل اعضای ستادهای مرکزی و استانی این هیئت دانشجویی در جهت برنامه ریزی و اجرای این سفر معنوی اذعان داشت: با توجه به وجود ظرفیت عظیمی که در ابعاد مختلف هر ساله در اربعین حسینی  قابل بهره برداری است و همچنین استقبال گسترده دانشجویان سراسر کشور از اعزام کاروان  پیاده روی اربعین در سال گذشته و گسترش دامنه فعالیت های هیئت دانشجویی خدام الحسین در سطح استان ها ، طی بررسی های تخصصی توسط معاونت های ستاد مقرر شد ظرفیت اعزام به 5000 نفر افزایش یابد.


وی افزود: ستاد مذکور آمادگی کامل جهت برپایی موکب جمهوری اسلامی ایران توسط این هیئت، در مسیر پیاده روی نجف به کربلای معلی جهت پذیرایی ، ارائه خدمات پزشکی و توزیع اقلام فرهنگی میان زائران پیاده اباعبدالله الحسین(علیه السلام) در راستای پیاده سازی آرمان های انقلاب و بیداری اسلامی و استفاده از این ظرفیت عظیم جهان اسلام و تشیع را دارد.

 

هیئت دانشجویی خدام الحسین(علیه السلام) در سال 90 توسط دانشجویان در تهران و مراکز استان های کشور در مشارکت با ستاد بازسازی عتبات عالیات تاسیس یافته و تاکنون علاوه بر برگزاری سفر پیاده روی اربعین حسینی از نجف اشرف تا کربلای معلی سال 1391 به ظرفیت 1100 نفر و سفر زیارتی نیمه شعبان به عتبات عالیات در سال جاری، نسبت به اعزام های هفتگی دانشجویان و همچنین مشارکت در امر بازسازی عتبات مقدسه نیز اقدام نموده است.


دانشجویان می توانند جهت کسب اطلاعات بیشتر در زمینه فعالیت های این ستاد از سامانه اینترنتی  www.tavala.ir   و یا با شماره 02187551197 تماس حاصل نمایند.نگارش در تاریخ یکشنبه 31 شهریور 1392 توسط خادم الحسین | نظرات ()

ثبت‌نام دانشجویان دانشگاه‌های گیلان برای اعزام به کربلای معلی در ایام تاسوعا و عاشورای حسینی آغاز شد.

حمیدرضا محمدی در گفت‌و‌گو با خبرنگار «خبرگزاری دانشجو» در رشت، از آغاز ثبت نام دانشجویان دانشگاه های گیلان برای اعزام به کربلای معلی در ایام تاسوعا و عاشورای حسینی خبر داد.

وی گفت: این سفر معنوی از 16 تا 25 آبان ماه سال جاری،  همزمان با دهه اول محرم الحرام و ایام تاسوعا و عاشورای حسینی برگزار می‌شود.

مسئول ستاد دانشجویی اعزام و بازسازی عتبات و عالیات استان گیلان تصریح کرد: در این سفر دانشجویان به صورت ثابت در کربلای معلی حضور دارند و به صورت دوره ای به نجف اشرف، مسجد کوفه، مسجد سهله و نیز قبرستان وادی السلام مشرف خواهند شد و در صورت برقرار امنیت مسیر، توفیق زیارت سامرا و کاظمین را نیز پیدا خواهند کرد.

محمدی خاطرنشان کرد: دانشجویان برای کسب اطلاعات بیشتر به سایت ستاد بازسازی عتبات عالیات مراجعه کنند.نگارش در تاریخ یکشنبه 31 شهریور 1392 توسط خادم الحسین | نظرات ()


کربلا

نگارش در تاریخ شنبه 30 شهریور 1392 توسط خادم الحسین | نظرات ()
درباره وبلاگ

دود این شهر مرا از نفس انداخته است/
به هوای حرم کرب و بلا محتاجم.
*****
هر که دارد هوس کرب و بلا بسم الله..
*****
پست الکترونیک
تماس با مدیر
RSS
آخرین مطالب
جستجو
آرشیو مطالب
نویسندگان
پیوند ها
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :

قالب وبلاگ