تبلیغات
اشک خدا | ستاد دانشجویی اعزام و بازسازی عتبات عالیات استان گیلان - ستاد دانشجویی اعزام و بازسازی عتبات عالیات

ستاد دانشجویی اعزام و بازسازی عتبات عالیات از آذر ماه ۱۳۹۰ با توافقی بین ستاد بازسازی عتبات عالیات کشور و سازمان بسیج دانشجویی آغاز به کار کرده است.

اهداف این ستاد علاوه بر اعزام دانشجویان به عتبات عالیات، مشارکت دانشجویان در بازسازی  عتبات عالیات، انتقال پیام و الگوی حقیقی انقلاب اسلامی به مردم عراق و گسترش و عمق‌بخشی به فرهنگ ناب شیعی در سطح دانشگاه‌های کشور می‌باشد. همچنین استفاده از ظرفیت دانشجویان جهت ارائه خدمات پزشکی و آموزشی و به زوار ذوات مقدسه در عراق و جمع‌آوری هدایا و نذورات در سطح دانشگاه‌ها از دیگر برنامه‌ها و اهداف این ستاد می‌باشد.

یکی از اهداف اصلی این ستاد حضور فعال در عرصه ی فرهنگی با محتوای اهل بیت علی‌الخصوص فلسفه عاشوراست. باعنایت به فرمایش حضرت آقا مبنی بر ویترینی و تشریفاتی نبودن کار فرهنگی و نیاز عمده ی کشور به کارهای فرهنگی محتوایی و اصیل قطعاً فعالیت فرهنگی در حوزه ی اهل بیت با توجه به عشق و ارادت دانشجویان به اهل بیت علی‌الخصوص امام حسین(ع) دارای اثرات بسیار خوبی در بین عموم دانشجویان خواهد بود. قطعاً استفاده از ظرفیت‌های علمی و فرهنگی مغفول مانده ی دانشجویان کشور پیرامون عتبات عالیات در جهت گسترش فرهنگ حسینی و ارتقای شعور حسینی در کنار شور حسینی که یکی دیگر از تأکیدات امام خامنه‌ای نیز می‌باشد می‌تواند دارای برکات بسیار زیادی برای دانشجویان کشور باشد. بر همین اساس در اولین گام پس از شکل‌گیری ستاد کشوری تصمیم بر تشکیل ستاد در هر استان گرفته شد که در همین راستا با توجه به ظرفیت‌های عظیم موجود در دانشگاه‌های تهران، ستاد دانشجویی اعزام و بازسازی عتبات عالیات تهران بزرگ شکل گرفت. به تبع شکل‌گیری ستاد در سطح تهران بزرگ نیاز به لزوم شکل‌گیری این ستاد در سطح دانشگاه‌های تهران بزرگ احساس شد و با حضور در دانشگاه‌ها و برگزاری جلسه با مسئولان بسیج دانشجویی فردی به عنوان نماینده ی این ستاد در آن دانشگاه مشخص شد. از ۵۶ دانشگاه در سطح تهران بزرگ همه دانشگاه‌ها اعم از دولتی، آزاد اسلامی، علمی کاربردی، پیام نور و غیرانتفاعی از شکل‌گیری این ستاد در دانشگاه خود استقبال کردند. شایان ذکر است ستاد کشوری پس از انجام سفر توجیهی مسئولان ستادهای استانی به عتبات عالیات در اسفندماه سال ۱۳۹۰ و همین‌طور برگزاری دو نشست تشکیلاتی کشوری در سازمان بسیج دانشجویی (اردیبهشت ۱۳۹۱) و در مشهد مقدس (مهر ۱۳۹۱) برنامه ریزی برای اعزام پیاده ی دانشجویان سراسر کشور در اربعین حسینی به کربلا  صورت پذیرفت که در آن راستا ستاد دانشجویی اعزام و بازسازی استان گیلان با توجه به توجیهات و جلسات تشکیلاتی و تشکیل  رسمی ستاد استانی و جلسات هیأت امناء ، 70نفر از دانشجویان استان را جهت حضور پیاده روی نجف اشرف تا کربلای معلی اعزام نمود.

*مسئول ستاد دانشجویی اعزام و بازسازی عتبات عالیات

                     حرمنگارش در تاریخ دوشنبه 1 مهر 1392 توسط خادم الحسین | نظرات ()
درباره وبلاگ

دود این شهر مرا از نفس انداخته است/
به هوای حرم کرب و بلا محتاجم.
*****
هر که دارد هوس کرب و بلا بسم الله..
*****
پست الکترونیک
تماس با مدیر
RSS
آخرین مطالب
جستجو
آرشیو مطالب
نویسندگان
پیوند ها
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :

قالب وبلاگ